Завод-виробник Доставка по Україні

Утеплення покрівлі

Компанія “Сучасна покрівля” надає послуги з утеплення покрівлі на будь-яких об’єктах з використанням сучасних високоякісних матеріалів.

У більшості побудованих в радянські часи будівель значення опору теплопередачі для покриттів було не більше 1,5 м2.°С/Вт, що занадто мало для нашого клімату. Відповідно до нових нормативів були встановлені нормативні вимоги по теплозахисту будівель, що підвищують необхідні значення опору теплопередачі покриттів приблизно в 3-3,5 рази.

Безумовно, виконання посилених норм термоопору можливо тільки за допомогою використання якісних теплоізоляційних матеріалів. Їх застосування дозволяє відчутно знизити витрати на опалення житлових та виробничих приміщень (для довідки: через покрівлю в стандартному багатоповерховому будинку втрачається до 18% тепла).

Однак, утепленням лише покрівлі навряд чи можна досягти значного скорочення тепловтрат. Тут необхідний комплексний підхід до теплоізоляції будівлі, що включає створення термічної оболонки. Як показує практика, при застосуванні такого підходу, можливо скорочення тепловтрат на 50-70%. З урахуванням зниження витрат на опалення, капіталовкладення в теплоізоляційні заходи окупаються менш ніж через 10 років. Компанія “Сучасна покрівля” пропонує широкий вибір покрівельних утеплювачів в м. Миколаєві та Одесі.

Улаштування теплоізоляції даху

Теплоізоляцію покрівлі забезпечує шар, виконаний із спеціальних матеріалів з низькою теплопровідністю.

Як захисна конструкція, покрівля функціонує в досить жорсткому температурному режимі, випробовуючи на собі вплив температурних коливань. Як правило, її нижня поверхня (стеля) має температуру, близьку до температури в приміщенні. У той же час, температура зовнішньої поверхні змінюється в досить широкому діапазоні (від -50 °С взимку до +100° С в сонячний літній день). При цьому, покрівля повинна надійно захищати внутрішні приміщення будівлі від коливань температур, захищаючи взимку від холоду, а влітку від спеки.
При виборі теплоізоляційних матеріалів для різних видів покрівель слід враховувати, що на термін їх служби істотний вплив має температурно-вологісний режим експлуатації конструкції, можливість капілярного і дифузійного зволоження, а також вплив механічних навантажень.

Теплоізоляційний матеріал повинен зберігати теплоізоляційні властивості протягом довгого часу, володіти біостійкістю, водостійкістю; не виділяти в процесі експлуатації токсичних речовин, а також речовин, що мають неприємний запах; відповідати вимогам пожежної безпеки.

До теплоізоляційних матеріалів в плоских конструкціях покрівель є високі вимоги щодо механічної міцності, зокрема, міцності на стиск і на відрив шарів.

У більшості випадків горищні дахи влаштовують холодними, без теплової ізоляції, а безгорищні, в яких дах одночасно виконує функцію горищного перекриття, – теплими. Це означає, що якщо у Вашому будинку є горищне приміщення, яке не є житловим, то скати утеплювати не потрібно. Утепляються тільки підлоги горища. Якщо ж горище або мансарда використовуються в якості житла, тоді по схилах даху прокладається теплоізоляційний матеріал. Плоскі дахи, тобто без горища, або скатні дахи будинку, в якому головне приміщення знаходиться безпосередньо під дахом і загальна площу не передбачає окремого горищного простору, – такі дахи обов’язково теплоізолюються, щоб не допустити надмірного витоку тепла.

Горищні підлоги утепляються зсередини горища. Складніша справа зі скатами. Якщо Ви перебуваєте в процесі будівництва будинку, то теплоізоляційний матеріал можна укласти поверх обрешітки або ж між кроквяними ногами з боку горищного приміщення. Перший спосіб – надійніший, але в другому випадку Ваш будинок буде швидше нагріватися і довше зберігати тепло. З експлуатованими будинками можливий лише один варіант – утеплення зсередини.

Для плоских дахів прийнятні обидва варіанти утеплення: зовнішній і внутрішній. При цьому улаштування зовнішньої теплоізоляції вимагає від покрівельника великого професіоналізму; внутрішню прокладку теплоізоляційного матеріалу, яка кріпиться до стелі, під силу зробити самим. По ходу теплоізоляційних робіт може виникнути необхідність ізолювати водопровідні труби або водозбірники холодної води, встановлені на горищі.

Укладання теплоізоляційних матеріалів (плит, рулонів, сипучих утеплювачів) не вимагає особливих навичок. Найбільш зручні в роботі мінераловатні плити прямокутної і клиновидної форми, які щільно укладаються і легко стикуються між собою. При розкладанні рулонів і сипучого утеплювача необхідно знати декілька професійних секретів, щоб робота краще кипіла.

Мінімальна товщина теплоізоляційного матеріалу становить 25 мм. Для ґрунтовного утеплення приміщення краще використовувати матеріали товщиною 100 мм.

Важлива проблема, яку треба продумати до початку укладання теплоізолятора і яку не слід забувати під час роботи, – це улаштування пароізоляційного шару. В першу чергу це стосується утеплення ухилів. Пароізоляція забезпечується, по-перше, зазором між покрівельним покриттям і теплоізоляційним шаром, по-друге, наявністю особливого теплоізоляційного шару (поліетиленової плівки чи фольги). Деякі теплоізоляційні матеріали в готовому вигляді мають на внутрішній поверхні підставу з фольги, спеціально призначеної для забезпечення теплоізоляції даху. Занадто велика різниця в температурі зовні будівлі і всередині неї без наявності шару теплоізоляції і вентиляційних отворів в покрівлі може призвести до вогкості в покрівельному килимі і під ним. Наслідки цього вражаючі: загнивання несучої конструкції, випадання роси в теплоізоляційному шарі, патьоки на стелі і т.п., тобто передчасне руйнування будівлі.

Заходи по утепленню даху та горищного приміщення завжди повинні починатися з інспекції і огляду несучої конструкції даху на предмет виявлення гнилі, моху, паразитів і вологих балок. Якщо такі виявлені, то перш ніж приступити до теплоізоляції, необхідно відремонтувати кроквяний каркас, привести його в належний вигляд. Якщо Ви це не зробили заздалегідь, то згодом, при ознаках руйнування і протікання даху, Вам доведеться розбирати нещодавно встановлені теплоізоляційний і пароізоляційний шари. Друга фаза підготовчого етапу складається з перевірки пошкоджених електричних проводів, продовжених на горищі.

Третій момент для тих випадків, коли утеплюють підлогу нежилого горища. Якщо горищна перегородка з пластику, то вона навряд чи витримає додаткову вагу. Тому зсередини горища перпендикулярно затягуванням кроквяних ферм прибити фанерні панелі чи бруси (жердини). Причому кінці додаткових опор не повинні звисати з крокв.

Отже, коли ремонт даху закінчений, можна приступати до укладки теплоізоляційного шару. При виборі теплоізоляційних матеріалів для різних видів покрівель слід враховувати, що на термін їх служби істотний вплив мають температурно-вологісний режим експлуатації конструкції, можливість капілярного і дифузійного зволоження, а також вплив механічних навантажень.

Теплоізоляційний матеріал повинен зберігати теплоізоляційні властивості протягом довгого часу, володіти біостійкістю, водостійкістю; не виділяти в процесі експлуатації токсичних речовин, а також речовин, що мають неприємний запах; відповідати вимогам пожежної безпеки.

До теплоізоляційних матеріалів в плоских конструкціях покрівель пред’являються високі вимоги щодо механічній міцності, зокрема, міцності на стиск і на відрив шарів, щоб уникнути порушення теплоізолюючого шару при ходінні людей, снігових і вітрових навантаженнях.

Як теплоізоляційний шар в конструкції покрівель можуть застосовуватися пінополістирольні плити, вспінене скло, жорсткі скловолокнисті плити, пінобетон і мінераловатні плити.

Пінополістирольні плити до недавнього часу широко застосовувалися для утеплення плоских і скатних покрівель, а також мансард, навіть, незважаючи на такі істотні їх недоліки, як дуже мала паропроникність і горючість.

Спінене скло, поза всяким сумнівом, відмінний матеріал для плоских покрівель. Але використання його обмежується дуже високою ціною. Популярні в країнах СНД через доступну ціну негідрофобізовані марки скловати мають занадто велике водопоглинання (так, при проведенні випробувань на обсяг водопоглинання, збільшення водопоглинання на 1% дає приріст коефіцієнта теплопровідності близько 6-8%), до того ж з плином часу вони можуть втрачати властивості міцності за рахунок усадки.

Плити з мінеральної вати на основі базальтових гірських порід, завдяки особливій структурі з хаотичним розташуванням міцно зчеплених волокон, мають низьку теплопровідність, довговічність, хорошу паропроникність, високу опірність до зовнішніх механічних впливів і власних деформацій, а також відмінні звукоізоляційні властивості. Через гідрофобізуюче просочення водопоглинання мінеральної вати не перевищує 1,5% за обсягом.

Крім того, мінеральна вата відноситься до класу негорючих матеріалів. Матеріал здатний витримувати температуру понад 1000°С. У той час як сполучний компонент вигорає при температурі 250°С, волокна залишаються непошкодженими, зберігаючи міцність і створюючи захист від вогню. Це ж властивість дозволяє на якийсь час затримувати процес руйнування несучих конструкцій будівель.

Різні вироби з мінеральної вати можуть застосовуватися при всіх видах покрівель, в тому числі і для плоскої покрівлі. Так, мінераловатні плити підвищеної жорсткості застосовуються при улаштуваннях плоских покрівель. Мінераловатні вироби невеликої щільності або ще більш легкі мати, кашовані фольгою або склохолстом, призначені для утеплення ненавантажених конструкцій – скатних покрівель і мансард. Для ізоляції горищ, скатних покрівель, перекриттів також можна використовувати мінераловатні плити товщиною 50-150 мм.

Утеплення покрівлі відіграє значну роль в підвищенні комфортності приміщення, поліпшенні його мікроклімату. Крім того, правильно підібрана теплоізоляція збільшує термічний опір огороджувальної конструкції – покриття, що дозволяє знизити витрати на опалення за рахунок зниження тепловтрат.

Ознайомитися з даховими утеплювачами різних виробників в Миколаєві та Одесі Ви можете в офісах компанії «Сучасна покрівля»:
м Миколаїв, вул. Пушкінська, 19, тел. 0512-47-54-47, 067-776-74-07

м. Одеса, вул. Успенська, 129 (ріг Щепний провулок), тел. 048-77-55-505, 098-75-75-505

 

Подивіться на приклади роботи фахівців компанії “Сучасна покрівля”
утепление мансарды
Меню