Завод-виробник Доставка по Україні

Композитна черепиця – специфіка та переваги матеріалу

Post 17 of 118

Доброї доби, шановні читачі нашого блогу! У минулій статті “Хороший дах – гарантія довговічності будинку” ми говорили про особливості вибору покрівлі, а також про ключові елементи безпеки, які варто враховувати під час монтажу та використання покрівельного покриття. Сьогодні мова піде про такий вид покриття, як композитна черепиця. Ми розповімо про основні властивості такого матеріалу та особливості укладання, які варто враховувати при обробці такого матеріалу.

 

Композитна черепиця – високотехнологічне покрівельне покриття нового покоління, що поєднало плюси черепиці та металочерепиці без їх мінусів. Основа матеріалу – листова сталь завтовшки 0,5 мм, покриття – алюмоцинковий сплав. На зовнішній стороні листа зафіксований за допомогою акрилового лаку кам’яний (найчастіше базальтовий) гранулят. Таке поєднання забезпечує легкість і антикорозійні властивості, значно сильніші, ніж у оцинкованого металу. 100% утримання грануляту на поверхні обумовлено застосуванням технології запікання листів у печі.

Переваги багатошарового матеріалу обумовлені технологією створення.

Основні властивості композитної черепиці:

  • довговічність – гарантія виробника становить 50 років, а фактичний термін служби – до 100;
  • безшумність при дощі та вітрі – кам’яний гранулят працює як шумоізолятор;
  • пожежна безпека;
  • екологічна безпека;
  • різноманітність кольорів та форм, стійкість кольору;
  • не деформується;
  • імітація виду керамічної черепиці, що забезпечується поєднанням грануляту та лаку;
  • низька вага – композитна черепиця втричі легша за керамічну;
  • універсальність – укладається на нові покрівлі і застосовується для ремонту старих.

Обмежень із застосування матеріал не має, придатний для використання у цивільному та комерційному будівництві. Композитну черепицю укладають внахлест, щоб уникнути протікання покрівлі. Обов’язковою умовою є ухил даху не менше 12 градусів. Композитне покриття надає зовнішньому вигляду будинку респектабельності.

Особливості укладання

черепицаПростота монтажу забезпечується малою вагою листів черепиці – не більше ніж 3 кг кожен. Кріплення листів між собою провадиться спеціальними фіксаторами. Це робить монтаж швидким навіть при великих площах покрівлі. Можливість різати та згинати листи матеріалу під різними кутами дозволяє монтувати її на дахах зі складною геометрією.

Укладання проводиться внахлест, знизу вгору. Перед тим, як закріпити, листи за технологією підрізають та підгинають. Елементи композитної покрівлі укладаються під прямим кутом один до одного. Це дозволяє покриттю успішно протистояти сильним вітрам і навіть коливанням ґрунту. Якщо згодом потрібен ремонт якоїсь частини даху, його легко виконати без необхідності розбирати всю покрівлю.

Важливо організувати вентиляцію в підпокрівельному просторі, оскільки погана паропроникність здатна погіршити мікроклімат усередині будівлі. Монтаж цього покриття можливий не лише на нові будинки, а й під час ремонту старих покрівель. У цьому необхідності знімати старий матеріал немає. Достатньо укласти композитну черепицю на старе покриття зверху.

Меню