Завод-виробник Доставка по Україні

Роботи з монтажу кроквяної системи

Давайте розглянемо різні типи покрівель, звернемо увагу на питання вогне-біозахисту, а також прислухаємося до nbsp; рекомендаціям фахівців компанії “Сучасна покрівля” щодо оптимальних розрахунків та використання будівельних матеріалів.

Покрівля – це найважливіший і найскладніший елемент будь-якої будівлі. Перше зіткнення зі складностями відбувається ще при проектних роботах, а саме, при виборі форми покрівлі, типу кроквяної системи, покриття, утеплювача і т.д. .

Процес монтажу покрівлі дуже трудомісткий і відповідальний, тому що при висотних роботах найгострішим і актуальним є питання техніки безпеки.

Монтаж кроквяної системи у Миколаєві за адресою 1-й Парниковий провулок

Навіть незначні помилки можуть призвести до серйозних наслідків у майбутньому, таких як перебіг покрівлі, деформації та інші непередбачувані неприємності, тому здійснюючи монтаж покрівельного покриття, потрібно обов’язково дотриматися всіх вимог та норм виробника.

Зважаючи на те, що сам процес пов’язаний з роботами на похилих площинах, він є дуже проблематичним. При роботі на покрівлях із кутами нахилу понад 30 градусів працювати без додаткових заходів неможливо.

 

Приділяючи увагу фінансовій стороні, слід зазначити, що укладання покрівлі зазвичай обходиться в межах 30-40% від загальної вартості будівництва коробки. З цього випливає, що цьому питанню треба приділити серйозну увагу, вникнути у всі тонкощі та нюанси. Таким чином ви отримаєте додаткову впевненість у надійності вашої крівлі.

Типи та форми покрівлі

Першим етапом, з якого розпочинається весь комплекс робіт, є розробка ескізного проекту будинку. В даний час будь-яка людина, знайома з комп’ютером на рівні користувача, здатна накидати і вносити зміни в міру необхідності в такий проект, оскільки в наш час передових технологій існує безліч комп’ютерних програм для моделювання та архітектури покрівлі. Фахівці компанії “Сучасна покрівля” рекомендують накреслити кілька варіантів бажаного фасаду та покрівлі, що включають розташування вікон, дверей, зовнішні види фасадів та форму покрівлі, а вже потім звертатися до архітектора. При цьому бажано розпланувати розташування міжкімнатних перегородок, особливо на мансардному поверсі. Таким чином, ви зможете досягти максимально бажаного результату.

За формами покрівля буває кількох типів, але це вже справа смаку та вибору кожного, тому поради давати на цьому етапі немає особливого сенсу. Нижче запропоновані типові форми покрівлі, які користуються популярністю.

Форми покрівлі

Вага вибраного покриття впливає на розрахунки при розробці та проектуванні кроквяної системи, тому, після вибору форми покрівлі необхідно вирішити, який матеріал використовуватиметься у вигляді покриття у майбутній покрівлі. Наприклад, вага гнучкої черепиці або ондуліну в 5-7 разів менше ваги керамічної або піщано-цементної черепиці. Відповідно і сама конструкція системи відрізнятиметься при використанні тих чи інших матеріалів. Це, мабуть, найвідповідальніша частина розрахункових робіт під час проектування крові. Я пропоную універсальні поради для всіх типів покрівель.

Кроквильна система

При проектуванні кроквяної системи необхідно врахувати той факт, що більшість брендів покрівельних утеплювачів поставляється на наш ринок з фактичною шириною нарізки утеплювача 60 см або 120 см. Тому доцільно зробити крок кроквяних ніг саме з цим інтервалом.

Варіанти кроквяних конструкцій

У подальшому Ви зможете пристойно заощадити, виключивши витрати на обрізання та припасування утеплювача, який укладається між кроквами. Необхідний запас міцності крокв розраховувати і підбирати оптимально саме перетином самої кроквяної ноги. При розрахунку запасу міцності деревини враховуйте такі нюанси: обов’язково поцікавтеся при замовленні, якого сезону ліс (зимовий ліс міцніший за літній), і важливе значення має, чи смола спускалася з деревини, т.к. це впливає на довговічність майбутньої крові. Смола, якою просякнутий весь масив дерева, є природним антисептиком.

Також варто врахувати, що в місцях з’єднання крокв, а саме на ребрах і розжолобках (стики площин дахів), необхідно використовувати крокви більшого перерізу, так як навантаження в цих місцях підсумовується від всіх крокв, що стикуються. Особливу увагу варто звернути саме на ендовні крокви, зважаючи на те, що ці місця вважаються «проблемними» в крівлі як за навантаженням, так і за можливими перебігами. Рекомендую в цих місцях використовувати крокви по ширині на 30-50% товщі та (або) ширше, ніж стандартні розрахункові.

Мауерлат

Мауерлат

Бруси, що лежать безпосередньо на стінах і на які спираються крокви, називаються мауерлат. Послідовність їх укладання така.

Для початку по периметру всіх стін повинен бути залитий монолітний пояс, в який повинні бути вбетоновані шпильки (краще робити саме так, щоб уникнути додаткових трудовитрат при монтажі анкерів у бетон, що затвердів). Шпильки вибирайте, як мінімум, діаметром 10мм. В даному випадку необхідно використовувати шпильки з оцинкованої сталі, оскільки цей матеріал не зазнає корозії. Встановлюйте їх з кроком вдвічі рідше, ніж крок крокв, але не рідше, ніж через 120 см. При розрахунку необхідно врахувати, щоб шпильки потрапили між кроквами, тому що в іншому випадку вони ускладнять їх стикування з мауерлатом. Далі на пояс укладається броньований руберойд у два шари (допускається використовувати будівельний матеріал типу «Техноніколь»). Це забезпечить гідроізоляцію між деревом і бетоном. У брусах перед укладанням свердляться отвори на відстані кроку шпильок. Для цього брус попередньо укладається на стіну вздовж шпильок і на ньому відзначаються місця майбутніх отворів. Після цього мауерлат насаджується на шпильки, які повинні виступати не менше ніж 2-3 см над брусом після його укладання. Далі послідовно надіваються шайби та затискаються гайки. При монтажі необхідно використовувати посилені шайби (тобто великого діаметру), щоб уникнути продавлювання дерева при затисканні гайок. І гайки, і шайби повинні використовуватись із оцинкованої сталі.

Монтаж кроквяної системи

Методів з’єднання крокв з мауерлатом існує досить багато, але немає необхідності зупинятися на кожному з них, тому що я рекомендую використовувати наступний (через його простоту та надійність при мінімальних трудовитратах).

На кроквяній нозі робиться засічка на глибину 20-25% від ширини крокви (при стандартній ширині 150 мм засічка робиться на глибину 3-4см). Далі, за допомогою кронштейна з оцинкованої сталі та шурупів, кроквя фіксується в поперечному напрямку (таким чином, усувається можливий рух уздовж мауерлата). Спочатку кронштейн прикручується на 3-4 шурупи до крокви (попередньо залишивши невеликий зазор в 3-4 мм між іншим кінцем кронштейна і мауерлатом), а потім крокви остаточно фіксується, вкручуючи шурупи в мауерлат. На завершальному етапі кроквяна притягується до мауерлата скобою. Скоба спочатку вбивається в крокви, в якому попередньо свердлиться отвір свердлом, меншим на 2-3 мм діаметра скоби (це робиться для виключення розколювання дерева). А потім під невеликим нахилом скоба заганяється в мауерлат, притягуючи крокви. Кронштейн і скоба повинні бути по різні боки однієї кроквяної ноги. Скоби зазвичай використовуються діаметром 8-10 мм. При цій товщині запасу міцності вистачає навіть із запасом.

Робота фахівців компанії “Сучасна покрівля” на об’єкті в Миколаєві, 1-й Парниковий провулок

У місцях будь-яких з’єднань крокв між собою використовуються шпильки. Для простоти монтажу краще використовувати шпильки діаметром 8 мм, але цей діаметр допускається в дахах з легким покриттям (гнучка черепиця, ондулін, металочерепиця). У покрівлях з великим статичним навантаженням (керамічна або цементно-піщана черепиця) використання шпильок такого діаметру не допускається (у разі, коли довжина крокував понад 6 м).

З’єднання крокв здійснюється наступним чином. Спочатку робиться попарно по два наскрізні отвори у всіх сполучних кроквах. Потім вставляються шпильки, на них надягають посилені шайби і по черзі затискаються гайки. Використання цього методу виключає надалі, при висиханні деревини, «гуляння» крокував уздовж своєї осі.

Бувають ситуації, коли довжини крокви не вистачає, тоді доводиться робити нарощування. У цьому випадку нахльост крокв повинен становити не менше одного метра. Свердлять 4 отвори, попарно якомога ближче до країв крокв, що з’єднуються, і затискають шпильками, як і в попередньому описі. Краще збирати цю конструкцію на землі, щоб уникнути провисання крокв.

У місцях з’єднання крокв на ковзані також необхідно скріплювати їх між собою шпильками, використовуючи для цього додаткову рейку. Конструкція, що вийшла, нагадуватиме літеру «А». Для спрощення монтажу крокв на ковзані, найчастіше використовується коньковий прогін (брус – на який спираються всі крокви в районі ковзана). У цих місцях використовуються кронштейни, які скріплюють крокви з коньковим брусом.

При довжині крокв понад 6 метрів необхідно вживати додаткових заходів для виключення провисання крокв під дією сили тяжіння, як самої покрівлі,і снігового покриву (в зимовий період). Існують два основні способи виключити цю проблему. Перший – це створення конструкції «середній прогін», що передбачає розташування несучого бруса, який розташовується поперек всіх крокв і є своєрідною підтримкою та опорою для них. І другий – пристрій розпірок або поперечних балок, які будуть надалі основою для стелі мансардного поверху. Вибирати варто у кожному конкретному випадку оптимальний варіант, виходячи з технічних особливостей Вашої покрівлі. Але практичніше, з погляду мінімізації витрат, другий метод, так як у вигляді балок можна використовувати той же брус, який використовувався для виготовлення крокв. У результаті, у Вас вийде готова база для майбутньої стелі.

До того ж, з погляду механіки, міцність на стиск деревини (у другому випадку) набагато вища за міцність на вигин (у першому). Перетин бруса, який повинен використовуватися в першому варіанті, повинен бути на порядок більше. Ця величина зростає квадратично зі збільшенням відстані між точками опори середнього прогону. З іншого боку, бувають ситуації, коли скористатися другим методом неможливо просто технічно, тому необхідно розглядати та аналізувати кожен конкретний момент окремо. Ідеальною можливістю використання другого методу є наявність несучої стіни у центрі будинку.

Всі перемички та розкоси в цьому випадку також з’єднуються зі кроквами попарно шпильками діаметром не менше 10 мм.

Вогне-біозахист

Важливо розглянути питання вогне-біозахисту. За сучасними БНіП виконання вогнезахисту обов’язково в будь-якій крівлі житлового приміщення. Зробити її можна двома способами: викликати службу, яка займається даним видом діяльності, або зробити все самостійно. Перший варіант найпростіший, але й непрактичний. Так як обробка покрівлі відбувається, коли вона повністю зібрана, тим самим унеможливлюється зробити обробку проблемних місць на стиках елементів. Тому, краще провести її самостійно, оскільки сам процес можна безпосередньо проконтролювати і, отже, все промазати.

Вогнебіозахист деревиниВ даний час існує безліч просочок і промазок, у виборі яких допоможуть досвідчені консультанти точок продажу. Хотів би зупинитися безпосередньо на обробці. Для цього краще озброїтися звичайним малярським пензлем та засобами захисту органів дихання та зору (респіратором та спеціальними окулярами). Хто б Вам не розповідав про зручність використання пульверизаторів, не варто звертати увагу на те, що нібито витрата просочення скорочується, і швидше виконуються роботи. Найкраще промазати і просочити пензлем, адже величезне значення має саме глибина проникнення засобу, а не його поверхневе нанесення. При використанні розпилювача, склад проникне неглибоко. Пензлем бажано проходити двічі всі поверхні, тоді і результатом буде довговічний захист. Після нанесення засобу необхідно повністю висохнути перед початком монтажу.

До прибивання обрешітки і контр-решітки варто обрізати крокви по лінії майбутнього карниза. Довжину карнизного звису краще зробити трохи більше з кількох причин: по-перше, це покращує естетичний вигляд будинку, а по-друге, унеможливлює можливе підмивання фундаменту опадами, що стікають з даху. Раціонально зупиниться на довжині не більше 70-90 див.

Виконавши всі наведені вище рекомендації, покрівля не піднесе неприємних сюрпризів і прослужить багато років, а також заощадить Ваші кошти на монтажних роботах і матеріалі.

Компанія “Сучасна покрівля” професійно, якісно, в обумовлені терміни з гарантією виконає покрівельні роботи будь-якої складності. Замовити монтаж кроквяних систем в Миколаєві та Одесі ви  можете в офісі компанії Сучасна покрівля”:

м. Миколаїв, вул. Пушкінська, 19 або за телефонами 0512-47-54-47, 067-776-74-07

м. Одеса, вул. Успенська, 129 (кут Щепний провулок), тел. 048-77-55-505, 098-75-75-505

 

Вас також може зацікавити:

Меню