Доброї доби, шановні читачі нашого блогу! У минулій публікації “Установка покрівлі – основні етапи” ми говорили про ключові елементи встановлення покрівельного покриття, а також про основні підготовчі етапи до монтажу покрівлі. У цій статті ми розповімо про головні мінуси використання простору під дахом, а саме – мансардного приміщення.
Сьогодні при будівництві заміського будинку багато людей намагаються не зводити його в два поверхи, а як додаткове житлове приміщення замість горища роблять мансарду. Особливо це робиться при будівництві нового будинку. Якщо ж це стара споруда, то і тут горищне приміщення вдасться переобладнати на повноцінну мансарду. Крім того, що це досить простий спосіб розширення житлового простору будинку, у такий спосіб можна прикрасити всю споруду.
Насправді мансардний дах може бути виконаний у найрізноманітнішому стилі. Адже, крім того, що тут можна вставити мансардне вікно незвичайної форми, прикрасити мансарду вдасться за допомогою оригінального балкончика, а також за допомогою архітектурних декоративних елементів. Але необхідно пам’ятати і про те, що мансардні приміщення мають крім переваг та певні недоліки. І в цьому немає нічого дивного, тому що будь-яка конструкція має як свої переваги, так і мінуси. Тому важливо звертати увагу на всі нюанси під час облаштування мансарди.
Пункт про корозію є дуже важливим і їм не треба нехтувати. Навіть у тому випадку, якщо монтаж кроквяної системи правильно виконати за технологією та обробити антикорозійним просоченням, то вони прослужать втричі менше, ніж якщо буде використовуватися холодне горищне приміщення. І все це через те, що тут може накопичуватися конденсат, який хоч-не-хоч потраплятиме на крокви. До того ж досить важко досягти надійної вентиляції в добре утепленому покрівлі.
До недоліків можна віднести і те, що зазвичай мансарди не опалюються. Якщо не провести сюди електрики, приміщення не вийде нагрівати за допомогою обігрівачів. Єдиним варіантом є утеплення мансардного приміщення. Також тут ніяк не вдасться обладнати окрему житлову площу, бо треба буде проводити сюди водопровід, встановлювати каналізацію.
Є ще один пункт, який також часто нехтують – це думка психологів. Вся справа в тому, що, на думку психологів, зовсім не рекомендується жити в тих приміщеннях, які мають нахил стін. Так що при перетворенні горищного приміщення на мансарду необхідно враховувати всі вище зазначені недоліки.