Добридень! На сторінках нашого блогу – нова стаття про покрівлю будинку. Якщо минулого разу ми говорили виключно про металочерепицю – “Переваги та недоліки металочерепиці”, то сьогоднішня публікація присвячена огляду одразу кількох типів черепиці, з описом матеріалів, їх характеристиками.
Покрівельне покриття – важлива та відповідальна частина у конструкції всієї будівлі. Від його якості та професійно підібраних матеріалів залежить довговічність та надійність даху, а також термін експлуатації будинку загалом. Важливу роль також відіграє естетичний вигляд покрівлі та її архітектурне рішення. Серед величезної різноманітності покрівельних конструкцій, покриття з черепиці є найбільш затребуваними та застосовними сьогодні у будівництві практично будь-якого виду будівель. Відомо кілька основних видів черепиці:
Є ще різного роду різновиди, у складі яких так чи інакше присутні одночасно одночасно кілька різних матеріалів, різних за якістю. Однак основна їхня частина відноситься до так званої композитної черепиці, а частину можна виділити в окремий ряд.
Металочерепиця — це багатошарова конструкція із сталевого профілю, цинкового та полімерного покриттів. Перевагами цього виду черепиці є нижча собівартість, довговічність використання (близько 50 років), стійкість до атмосферних впливів, досить невелика вага, що полегшує конструкцію даху. Різноманітність у кольоровій гамі металевої черепиці дає чудову можливість виконати покрівлю з огляду на дизайн будинку. До вагомих її переваг відносяться нескладність монтажу та міцність. Металочерепиця з полімерним покриттям з поліестеру економічніша з точки зору матеріальних витрат, а з пурала — має кращі антикорозійні та стійкі до кольору властивості. Недоліками матеріалу є невелика звукоізоляція та можлива корозія при руйнуванні полімерного шару.
Один з найбільш древніх видів черепиці, що користуються попитом. Його популярність пояснюється масою позитивних характеристик: екологічність, висока пожежна безпека, хороша шумоізоляція. Виготовляється з глини шляхом випалу. покриття понад 100 років.Ринок покрівельних матеріалів пропонує різні варіанти форм та кольорів керамічної черепиці.Ремонт даху не вимагає демонтажу всього покриття, проводиться заміна тільки окремих черепичин.Має стійкість до сонячного випромінювання, перепадів низьких та високих температур, а також хорошу водонепроникність. висока собівартість і велика маса матеріалу, що призводить до необхідності зміцнення кроквяних конструкцій, крихкість матеріалу, яка може призвести до його псування або руйнування при транспортуванні та укладанні, впливає на збільшення вартості робіт і їх тривалість.
Є одним із типів натуральної черепиці. Але на відміну від керамічної покрівлі, має нижчу собівартість. Термін використання матеріалу – понад 100 років. До складу входять кварцовий пісок, барвники та цемент. Широко застосовується завдяки своїй довговічності, морозостійкості, вогнестійкості та підвищеній міцності. Така черепиця також має велику вагу, проте при його транспортуванні та укладанні виходить набагато менше відходів.
Така черепиця виробляється за високої температури шляхом пресування певних матеріалів: піску, полімерного сполучного матеріалу та барвників. За багатьма своїми якостями перевершує керамічну черепицю, але тривалість експлуатації в середньому – 50 років. Широко застосовується через свою низьку вартість, приблизно рівну вартості металочерепиці.
Належить до одного з видів м’якої черепиці, що часто застосовується на дахах складної конструкції. Складові матеріали: бітум, скло, полотно та полімерні добавки. Має гнучкість, зручність у монтажі, вогнестійкість. Прекрасно поєднує в собі легку вагу та достатню міцність. Такий вид покрівлі має чудову звукоізоляцію та низьку теплопровідність. Недоліки матеріалу: неекологічність та відносна недовговічність (15-20 років). Втім, бітумна покрівля легко піддається ремонту різної складності, до того ж не вимагає посиленої кроквяної системи.
Являє собою конструкцію із сталевого листа, обробленого алюмоцинковим сплавом, а із зовнішнього боку – ще й спеціальним захисним покриттям з натурального каменю, що оберігає від корозії та різних зовнішніх впливів. Порівняно з металочерепицею, має найкращі шумоізоляційні властивості, міцність кріплення, що дає додатковий захист під час ураганів та природних стихій. Природна базальтова крихта захищає цей вид покрівлі від вологи і надає розкішного вигляду всій будівлі. Термін її експлуатації – не менше 50 років, а за добрих умов використання – набагато більше. Мінусом є найвища ціна.
Наявність такого різноманіття типів черепиці, враховуючи їх переваги та недоліки, дає можливість вибору покрівельного покриття високої якості, яке відповідатиме всім необхідним вимогам міцності, довговічності та економічності будівлі.