Завод-виробник Доставка по Україні

Чи потрібний блискавкозахист на покрівлі і що він являє собою

Влучення блискавки в незахищену покрівлю здатне спровокувати спалах і призвести до серйозних руйнувань, а найчастіше і до повного знищення житла. Захист приватної власності від цього природного явища є серйозним питанням, яке потребує своєчасного вирішення (щоб пізно не виявилося!)

Нижче розглянемо, що є блискавкозахист, що забезпечує безпеку покрівельного покриття, як і всього будинку в цілому.
Фото - Блискавкозахист на черепичному даху

Для яких дахів потрібен блискавкозахист

Конструктивні особливості дахів не мають значення – блискавкозахист необхідний для всіх видів покрівлі: скатної, рельєфної та плоскої. Існує думка, що використання непровідних матеріалів як покрівельне покриття виключає попадання блискавки. Це груба помилка. У непровідних матеріалах розряд сам створює канал, щоб дійти землі. Подібний процес супроводжується підвищенням тиску та температури, які призводять до розщеплення стін та фундаменту. Тому звести до мінімуму наслідки від попадання блискавки можна лише одним способом – встановленням захисної конструкції.

Що є системою захисту від блискавки

Фактично блискавкозахист будинку – це комплексна система, яка має зовнішню та внутрішню частини. Ці елементи конструкції виконують різні функції. Внутрішній захист більшою мірою відповідає за збереження побутової техніки. Зовнішній (зовнішній) захист запобігає руйнівним наслідкам після влучення блискавки. Вона складається із 3 елементів:

  • приймач блискавок;
  • токовідвідна магістраль;
  • пристрій заземлення.

Незважаючи на простоту, що здається, зовнішній захист — досить складна конструкція, яку необхідно монтувати з дотриманням технологій. Робоча система складається з усіх трьох елементів. Якщо прибрати хоч один із них, монтаж втратить сенс.

Блискавкоприймач

Фото - Блискавкоприймач на даху

На плоских дахах цей елемент захисної конструкції є сіткою, для виготовлення якої використовують катанку Ø 6-8мм або плоску смугу зі сталі з перетином 4×20мм. Для скатних дахів зазвичай використовують металевий штир, що монтується в найвищій точці покрівельної конструкції. У деяких випадках (складна конструкція, велика площа) потрібно кілька блискавкоприймачів.

Якщо на даху є інші предмети, що піднімаються над приймачами блискавок, вони теж повинні бути оснащені металевими штирями і підключені до загальної системи. Це актуально як для плоских, так і для скатних дахів. Усі з’єднання мають бути або звареними, або виконані з використанням болтів. Для виготовлення приймачів блискавок зазвичай використовують оцинковану сталь, мідь, алюміній, тобто не схильні до корозії метали.

Токовідвідна магістраль

Приймачі блискавок з’єднані з магістралью, для виготовлення якої використовують сталевий дріт з діаметром не менше 6 мм. Також використовують плоскі металеві смуги. Струмовідвід – проміжний елемент між блискавкоприймачем і заземленням. Іноді в цій якості замість дроту, арматури та смуг використовують металеві труби водостоків.

Заземлення

Схема пристрою заземлення

Адреса фото – https://fishkielektrika.ru/kak-sdelat-modulno-shtyrevoe-zazemlenie

Цей елемент захисної конструкції зазвичай складається з 3 з’єднаних один з одним штирів, верхній край яких занурений у землю мінімум на 500 мм. Загальна глибина занурення має становити 2-3 метри. Штирі виготовляють з металів з гарною провідністю та корозійною стійкістю – міді, або нержавійки.

Відстань між зануреними струмовідвідними елементами – розрахункова величина. У середньому вона становить близько 2-2,5 метрів. Оптимальний варіант ґрунту в місці залягання штирів – глина або суглинки. Якщо грунт піщаний або погано утримує воду, необхідно подбати про його зволоження. Також потрібно дотримати дистанцію між доріжками, ганком та заземленням. У цьому випадку відстань має становити близько 5 метрів.

Обслуговування блискавкозахисту

Щоб ефективність захисної конструкції не слабшала, її потрібно регулярно обслуговувати! Кожні 3 роки необхідно виконувати ревізію всіх контактних з’єднань і за необхідності оновлювати або замінювати їх. Раз на 5 років потрібно відкопувати елементи заземлення, перевіряти їх стан, чистити від нальоту. Проржавілі частини потрібно міняти.

Коли потрібно монтувати захист від блискавок

Оптимальний варіант – монтаж на етапі зведення покрівлі. Однак установка системи захисту від блискавки можлива і в процесі експлуатації будівель. При цьому в будь-якому випадку роботи повинні виконувати компетентні фахівці, оскільки помилки при монтажі знижують ефективність конструкції.

Якщо вас цікавить виконання покрівельних робіт в Одесі, Миколаєві досвідченими фахівцями, звертайтесь до менеджерів з контактів, вказаних на сайті.

Меню