Завод-виробник Доставка по Україні

Які вибрати водостоки – пластикові чи металеві?

Своєчасне відведення вологи з даху — головна умова для збереження зовнішнього вигляду, експлуатаційних характеристик та функціонального призначення покрівельних матеріалів.

Водосток під дахомСхідна система, встановлена з помилками та порушеннями, призводить до великих проблем. Це накопичення води, протікання, тріщини у покрівельному покритті. В результаті домовласники несуть великі фінансові втрати, пов’язані з ремонтом покрівлі або повним оновленням.

Правильний вибір водостоків та якісний монтаж мінімізують ризики пошкоджень та забезпечують якісне функціонування всієї системи.

Пластик чи метал?

Матеріал виготовлення є найактуальнішим питанням на етапі вибору водостічної системи. Метал зазвичай асоціюється з надійністю, але через прямий контакт з водою викликає сумніви щодо його стійкості до корозії. Пластик здається менш міцним, але при цьому не схильний до впливу вологи.

Що ж вибрати, щоб ринва була максимально функціональною, зберігала відмінний зовнішній вигляд і довго служила без нарікань? Розглянемо детальніше водостоки металеві та пластикові.

Металеві водостоки: характеристики, переваги та недоліки

Металеві водостоки VitanРаніше при виготовленні найчастіше використовували цинк, мідь, алюміній. Сьогодні виробники віддають перевагу іншим матеріалам і додатково пропонують широкий вибір виробів з оцинкованої сталі. від матеріалу, використаного при виготовленні.

ПОПУЛЯРНІ РІШЕННЯ

Сталеві оцинковані

Такі водостоки мають доступну вартість і при правильному догляді служать щонайменше 10 років. Недоліком є не найпривабливіший зовнішній та низька стійкість до корозії. При появі подряпин пошкоджене місце швидко іржавіє.

Металопластикові

Ці водостоки виготовлені з оцинкованої сталі, але мають полімерне захисне покриття. Пластикова поверхня підвищує антикорозійні властивості та суттєво впливає на довговічність. Середній термін служби металопластикового водостоку — не менше 50 років. Перевага є і у виборі кольору. Жолоб, труби та інші елементи можуть мати будь-яке колірне виконання відповідно до таблиці RAL.

Алюмінієві

Головна перевага алюмінієвих водостоків. невелика вага. Легкі та досить міцні, вони не навантажують систему кріплень та можуть бути швидко встановлені з мінімальним ризиком пошкодження будь-якого типу покрівлі. Це оптимальний вибір для бітумної черепиці. Плюсів додає висока стійкість до корозії, яку забезпечує оксидна плівка, що утворюється природним чином. Термін служби – до 50 років. Істотним недоліком є низька стійкість до фізичного впливу. Алюмінієві водостоки легко деформуються під час ударів.

Медні

Такі водостічні системи найчастіше встановлюють на ексклюзивні архітектурні будівлі. Це вишукано, дорого і майже навічно. Мідь стійка до пошкоджень, атмосферних впливів і поступово не втрачає свої властивості. Термін служби – від 100 років. Це логічне рішення для фальцевої та черепичної мідної покрівлі.

Цинк-титанові

Цей тип водостоків поширений у Європі.

Головні переваги:

  • естетичний вигляд;
  • екологічна безпека;
  • довговічність;
  • надійність.

Якісні цинк-титанові водостоки легко витримують великі навантаження і довго служать у будь-яких кліматичних регіонах. До недоліків можна віднести відносно високу вартість та відсутність різноманітності при виборі колірних рішень.

Пластикові водостоки: характеристики, переваги та недоліки

Недорогі та міцні полімери мають широку сферу застосування і виробництво водостоків не є винятком. Найнадійніші водовідвідні системи виготовлені із ПВХ. Діапазон температур від -15 до +60 °С — низький показник морозостійкості можна зарахувати до мінусів.

Пластикові водостоки ProfilТермін служби пластикових водостоків зазвичай не перевищує 10-15 років, але все залежить від якості сировини та технології виготовлення, що використовується виробником.

Головними плюсами є:

  • доступна ціна,
  • простість та швидкість монтажу,
  • широкий вибір колірних рішень,

що дозволяють підібрати оптимальний варіант за будь-яких вимог. Пластикові водостоки відмінно підходять для сучасних та недорогих покрівельних покриттів.

Який водосток вибрати

Вибір залежить від типу даху, його площі та кута нахилу. Для великої поверхні потрібна потужна та надійна водостічна система, яка має високу пропускну здатність та легко витримає значне навантаження у вигляді води та снігу. Швидкість потоку води залежить від кута схилу – чим він більший, тим міцнішими повинні бути труби та інші елементи системи. Особливу увагу при цьому слід приділити кріпленням.

Стійкість до атмосферних впливів відіграє роль у випадках, коли колір водостічної системи підбирається відповідно до колірним рішенням покрівлі. Перепади температур та сонячні промені можуть негативно впливати на насиченість відтінку. Кліматичні умови, характерні регіону, також мають значення. Пластикові водостоки не дуже добре переносять суворі морози і найбільше підходять для м’якого клімату, властивого прибережним зонам.
При виборі також враховують особливості конфігурації покрівлі – важливо правильно розрахувати кількість необхідних елементів, які забезпечують послідовне з’єднання системи.

Компанія “Сучасна покрівля” професійно, якісно, у встановлені терміни та з гарантією виконає комплекс покрівельних послуг. Замовити покрівельні роботи будь-якої складності в Миколаєві та Одесі ви можете в офісах компанії Сучасна покрівля”:

  • м. Миколаїв, вул. Пушкінська, 19. Тел.: 0512-47-54-47, 067-776-74-07
  • м. Одеса, вул. Успенська, 129 (кут Щепний провулок). Тел.: 098-75-75-505, 048-77-55-505
Меню