Завод-виробник Доставка по Україні

Вибір профнастилу: що краще для стін, паркану, даху?

Профнастил — найпопулярніший будівельний матеріал. Профільовані металеві листи успішно використовують при зведенні стін, парканів, влаштуванні покрівлі. Основні переваги – універсальність, швидкість та зручність монтажу, тривалий термін служби, міцність. До очевидних плюсів можна додати невелику вагу, простоту догляду, презентабельний дизайн, високу антикорозійну стійкість. По висоті та формі гофри, товщині листа, ширині профілю та іншим характеристикам цей матеріал поділяють на кілька видів. Як вибрати профнастил для обшивки фасаду, паркану чи даху? Розглянемо ці питання докладно, щоб унеможливити типові помилки і зробити правильний вибір.

Забір із профнастилу

Фото - Паркан із профнастилуПривабливий вигляд, стійкість до атмосферних впливів, надійність — це основні вимоги, які зазвичай пред’являють до сучасних огорож. Листи профнастилу повністю їм відповідають. металевих листів, відрізняються стабільністю і не втрачають первісних властивостей за будь-яких погодних умов: сніг, дощ, сильний мороз Огородження цього типу відносяться до категорії «глухі» – це суцільні конструкції, які не мають просвітів і забезпечують надійний захист від сторонніх поглядів, вітру. Вибір профнастилу для забору залежить від вимог у плані дизайну, розміру, функціонального призначення.

Як вибрати профнастил для забору

Перше, що треба враховувати, це призначення — потрібна постійна конструкція для огорожі приватного будинку, дачі, промислової зони, території підприємства або тимчасова — наприклад, запобігання доступу стороннім до будівельної ділянки. В останньому випадку зазвичай використовують недорогі профільовані листи, які не мають полімерного захисного покриття і, відповідно, не розраховані на тривале використання.
Вибір профнастилу для капітального паркану базується на вимогах до параметрів та зовнішнього вигляду. Виробники пропонують широкий асортиментний ряд щодо кольорових рішень. Відповідно до таблиці кольорів RAL доступно більше 20 відтінків — жовтий, зелений, коричневий, вишневий, червоний та інші. Можна купити профнастил «під цеглу» або «під дерево» – це популярне рішення для огородження території приватних домоволодінь. При виборі колірного оформлення зазвичай орієнтуються на архітектурний вигляд поблизу розташованих будівель та особисті уподобання. Паркан із профнастилу в будь-якому кольорі виглядає красиво і за рахунок високої якості декоративного покриття тривалий період зберігає презентабельний вигляд. Термін служби такої огорожі — від 30 років. Довговічність залежить від типу захисного покриття. Найдешевший варіант – з оцинкованої сталі, сплаву алюмінію та цинку, більш надійний – з поліестеру, пластизолу або пурала.
Ворота та паркан з профнастилуМіцність забору з профнастилу залежить від товщини листа і висоти гофри — чим вищі ці показники, тим довговічніша і стійкіша до навантажень конструкція. Зробити правильний вибір допоможе спеціальне маркування, яка включає літерні значення та цифри.Для спорудження огорож рекомендується використовувати листи, марковані літерою «С».Це профнастил стіновий. Листи зазвичай мають трапецієподібну гофру і є оптимальним вибором з точки зору стійкості до навантажень, пов’язаних з погодними умовами.Висота гофри позначена цифрами. Стандартний показник — від 8 до 10 мм. Цей варіант підходить для регіонів, які не характеризуються суворими кліматичними умовами. Паркани з хвилею від 14 до 20 мм більш надійні та відрізняються максимальною стійкістю до вітрових та інших навантажень.

Як вибрати профнастил для даху

Профнастил покрівельнийПрофільовані листи, призначені для влаштування покрівлі, марковані літерою «К» або «Н». Це надійний покрівельний матеріал, який посилений додатковими ребрами жорсткості. Такий профнастил легко витримує значні навантаження і не деформується під впливом великих обсягів снігової маси та льоду, характерних для зимового сезону. При виборі висоти гофри рекомендується враховувати площу даху та кут нахилу ската. Оптимальне рішення – хвиля не менше 20 мм. Довжина листів і схилу повинні відповідати, щоб уникнути великої кількості стиків та забезпечити кращу герметичність даху. Ширина нахлеста залежить від ухилу — чим він більший, тим значнішим буде витрата профнастилу. Наприклад, при нахилі більше 15 градусів рекомендується робити нахльост не менше 15 см.

Як вибрати профнастил фасадний

Профнастил стіновийМеталопрофіль, призначений для облицювання стін, маркують буквою «С». Профлисти цього типу мають невелику вагу і представлені широким асортиментом. Це недороге та зручне рішення для обробки різних споруд приватного, промислового або комерційного призначення Обшивка гаражів, житлових будівель, балконів і лоджій, торгових та складських приміщень — це далеко не всі завдання, які успішно вирішують за рахунок профільованих листів «С6», «С8», «С10», «С15», «С18». Купити профнастил для забору, облицювання стін або облаштування даху та отримати безкоштовну консультацію з питань вибору зручно на нашому сайті.

Звертайтесь, будемо раді допомогти. Дані для зв’язку у розділі «Контакти».

Меню