Завод-виробник Доставка по Україні

Металочерепиця чи профнастил. Що краще для вашої покрівлі?

Вибір матеріалу для покрівлі впливає на довгострокову безпеку та ефективність будинку. Адже дах – перша лінія захисту від дощу, снігу, жаркого сонця, вітру та інших зовнішніх впливів природи. Неправильний вибір може призвести до дорогих проблем у майбутньому. При виборі між металочерепицею та профнастилом власники будинків стикаються з нелегким завданням.

Металочерепиця

Це покрівельний матеріал із металевих листів, зазвичай сталевих або алюмінієвих. Вони мають форму, що нагадує традиційну керамічну черепицю або дерев’яну дранку. Листи покриті спеціальним захисним шаром, щоб запобігти корозії.

Переваги використання металочерепиці такі:

 1. Міцність. Витримує різні погодні умови, забезпечує тривалий термін служби.
 2. Невелика вага. Легка, що спрощує встановлення та не навантажує структуру будинку.
 3. Вогнестійкість. Забезпечує додаткову безпеку у разі пожежі.
 4. Естетика. Різноманітні дизайни та кольорові варіанти дозволяють підібрати будматеріал відповідно до стилю будинку.

Але є недоліки:

 1. Ціна. Найдорожче в порівнянні з деякими іншими покрівельними покриттями.
 2. Шумопередача. Під час дощу або граду металочерепиця створює виражений шум.
 3. Зовнішній вигляд з часом. При тривалій експозиції до атмосферних умов втрачає початковий блиск і вимагає обслуговування.

Металочерепицю часто використовують для дахів приватних будинків, вона забезпечує привабливий зовнішній вигляд та довговічний захист. У регіонах із нормальними кліматичними умовами товщину матеріалу 0,4-0,5 мм можна розглядати як стандартний вибір. В областях з інтенсивними снігопадами та сніговими навантаженнями вибирають велику товщину 0,6-0,8 мм і вище, щоб впоратися з вагою снігу або льоду на даху.

Фото металочерепичної покрівлі

Покриття широко застосовують для дахів комерційних та промислових об’єктів. Тут важливими є міцність, довговічність і низькі витрати на обслуговування, тому частіше вибираю товщину 0,8 мм і більше, щоб забезпечити надійний захист від погодних впливів. У районах з вітрами для кращої стійкості рекомендується використовувати листи 0,6 мм і більше, особливо на високих будівлях.
Фермери часто покривають дахи сараїв та господарських будівель стандартними листами 0,4-0,5 мм. Вони досить стійкі до різних кліматичних факторів. Однак треба приділяти увагу гідроізоляції та вентиляції, щоб запобігти випаданню конденсату.

Враховуйте конкретні умови та вимоги проекту, а також консультуйтеся з кваліфікованими фахівцями з покрівельних робіт, щоб визначити найкращу товщину металочерепиці для кожного випадку.

Профнастил

Це листовий металевий матеріал з хвилястим профілем для покрівлі та обшивки будівель. Його зазвичай виготовляють із оцинкованої сталі, на яку наносять покриття з метою захисту від корозії. Профнастил відрізняється від металочерепиці формою та профілем.

Професійні будівельники відзначають такі переваги використання профнастилу:

 • Економічність. Доступний за ціною, що робить його привабливим варіантом для бюджетних проектів.
 • Легкість монтажу. Встановлення великих аркушів заощаджує час та трудовитрати.
 • Висока міцність. Витримує навантаження та погодні умови.
 • Мінімальне обслуговування. Вимагає простого обслуговування, не піддається корозії.
 • Великий вибір кольорів та профілів. Просто адаптувати до стилю будинку.

Це покрівельне покриття має свої мінуси:

 1. Скоріше термін служби.
 2. Менш привабливий зовнішній вигляд.
 3. Створює помітний шум під час дощу.

З профнастилу часто укладають покрівлю та обшивають їм промислові та складські будівлі, оскільки він міцний та економічний. Для дахів більшості будинків та комерційних споруд у регіонах з нормальними кліматичними умовами, зазвичай підходить товщина 0,4-0,5 мм. Цей стандартний будматеріал надає гарний захист від погоди та тривалий термін служби. Для промислових і складських будівель, де важлива міцність, беруть 0,8 мм і більше для надійного захисту.

Фото покрівельного профнастилу

У регіонах з інтенсивними снігопадами, а також можливими навантаженнями снігу та льоду використовують товстіші листи – 0,6-0,8 мм і більше. Якщо споруди схильні до впливу сильних вітрів, додаткова товщина забезпечує кращу стійкість. У цьому випадку вибирають аркуші 0,6 мм і більше, особливо для багатоповерхових будівель. В аграрних спорудах, гаражах та навісах використовують стандартне покрівельне покриття – 0,4-0,5 мм. Для проектів з обмеженим бюджетом можна вибрати тонший профнастил.

Що краще?

Порівняльний аналіз двох популярних матеріалів для покрівлі дозволить зрозуміти, який з них найбільше підходить для конкретного проекту та бюджету.

Критерій
Металочерепиця
Профнастил
Міцність,
довговічність
       Дуже високі
        Гарні
Вартість
       Дорожче
        Доступніше
Установка
       Більше зусиль та часу
       Легка та доступна
       установка
Шумопередача
      Більше
       Менше
Термін служби
      40+ років
       20-30 років

 
Ця таблиця допоможе легше порівняти ключові характеристики будматеріалів для покрівлі будинку і прийняти обґрунтоване рішення при виборі.

Як вибрати?

У світі будівництва та реконструкції покрівля відіграє вирішальну роль. Вона не тільки захищає будівлю від зовнішніх факторів, але також впливає на зовнішній вигляд та структуру всієї споруди. При виборі матеріалу для покрівлі важливо врахувати безліч факторів:

 1. Кліматичні умови. Оцініть клімат регіону, включаючи кількість опадів, температурні коливання, вплив сонячних променів. У сніжних або морозних районах металочерепиця – найбільш підходящий варіант, тоді як профнастил вигідніший у спекотних регіонах.
 2. Бюджет. Визначте бюджет. Врахуйте як вартість будматеріалу, так і витрати на монтаж.
 3. Стиль, дизайн. Виберіть матеріал, який більше відповідає стилю.

Наслідуючи ці практичні поради, приймають обґрунтоване рішення про те, який матеріал краще підходить для покрівлі з урахуванням конкретних потреб.

Можливо, вас зацікавлять і інші наші статті:

7 Серйозних помилок під час виконання покрівельних робіт

Як вибрати покрівлю? Три готові рішення для домовласників

Заміна шиферу на металочерепицю

Меню