Завод-виробник Доставка по Україні

Типові помилки при монтажі металочерепиці

Розглянемо типові помилки, яких легко можна уникнути та зберегти собі гроші, час та нерви. Помилки при поводженні з металочерепицею починаються ще на етапі вибору та замовлення у продавця.

Помилки під час вибивання, розрахунку та придбання металочерепиці

Заміри покрівлі

Виміри покрівлі краще надати кваліфікованим фахівцям. Помилки при вимірі та розрахунках можуть призвести до закупівлі нового матеріалу потрібного розміру. Якщо у Вас немає досвіду покрівельних робіт, замір та комплектацію покрівлі самостійно краще не робити.

Розміри металочерепиці

Металочерепицю завдовжки понад 6 метрів значно важче перевантажувати, перевозити та переносити. У такому разі краще розбити надто довгі листи на 2 частини. На деякі об’єкти утруднений в’їзд довгомірних машин, і може виявитися, що ви просто не зможете підвезти матеріал до місця будівництва. Або, наприклад, навколишні дерева або близько розташовані інші будинки не дадуть можливості вільно поводитися з матеріалом. Розвантаження довгомірів також потребує особливих засобів. Крім того, занадто довгий лист металочерепиці ймовірніше деформувати в процесі монтажу.

Доставка металочерепиці

Навантаження та розвантаження металочерепиці. Якщо Ви забираєте металочерепицю зі складу самостійно, в більшості випадків Вас попросять подати відкриту бортову машину: це найоптимальніший спосіб завантажити піддон із металочерепицею у транспортний засіб, не пошкодивши її. Машина повинна бути підготовлена до прийому вантажу, майданчик повинен бути рівним та очищеним від сторонніх предметів. У жодному разі не можна знімати листи з пачки волоком! Волочачи один лист по іншому ви псуєте обидва: верхнє покриття у нижнього листа і нижнє (захисне) у верхнього. Розвантажуючи металочерепицю або готуючи її до монтажу не варто відчувати на міцність верхнє покриття, чи це навіть надстійкий пурал, а про поліестер і говорити не доводиться. Знімаючи листи з пачки, уникайте прогину профілю металочерепиці – таким чином дуже великий ризик зіпсувати рельєф профілю та укласти такий лист на покрівлю буде дуже проблематично, а часто навіть неможливо.
 

Ігнорування рекомендацій та проектних рішень

Якщо ви насправді готові економити, робіть це на шкоду зовнішньому вигляду покрівлі, але ні в якому разі її якості. Для розрахунку необхідної кількості металочерепиці фахівці користуються спеціальною програмою, надаючи розкладку покрівельних листів, що рекомендується. Випадки, коли у Вас утворився надлишок аркушів одного розміру і не вистачило інших, говорить про те, що на розкладку, що рекомендується, при монтажі ніхто не звертав уваги. Розрізати та дорощувати листи металочерепиці теж небажано, т.к. чим більше стиків, тим більше потенційний шанс протікання покрівлі через багато років. Також зайві стики погіршують зовнішній вигляд покрівлі. Пам’ятайте золоте правило – сім разів відміряй, один раз відріж. У випадку монтажу покрівлі це правило абсолютно справедливе.

Монтаж прямо на гідроізоляцію, без контр-обрешітки

монтаж металочерепиці
Не варто покладатися на запевнення нібито “досвідчених” монтажників, які запевняють, що вони “завжди так роблять”. Монтаж металочерепиці на гідроізоляцію, укладену поверх обрешітки без застосування контробрешітки також зменшує термін служби Вашої покрівлі.

 

Монтаж металочерепиці без попереднього вирівнювання решетування.

Це одна з найпоширеніших помилок. Наслідком монтажу по не вирівняній решетуванні будуть добре видно стики листів і дуже погана герметичність покриття, що в кінцевому підсумку призведе до передчасного закінчення терміну служби матеріалів, з яких складається покрівельний пиріг. Для конструкції, яка монтується на десятки років, погодьтеся, краще витратити додатково кілька годин, і ретельно виміряти і вирівняти площину решетування.

 

Використання болгарки для різання металочерепиці

монтаж металочерепиціЦе найпоширеніша і груба помилка. Професійний покрівельник ні в якому разі не різатиме металочерепицю болгаркою з абразивним колом! Цим самим, по-перше, в місцях різання перепалюється полімер, покликаний захищати метал від передчасного зносу, а по-друге, розпечена тирса, що виникає при різанні, розлітаючись в різні боки, прилипають до поверхні металочерепиці і псують покриття, викликаючи іржу у місцях прилипання. Жоден виробник металочерепиці в Одесі не прийме претензій у разі, якщо різання вироблялося болгаркою. Гарантія у разі не діє.

Також не можна різати металочерепицю за допомогою шліфувальної машини з абразивним колом: таким чином випалюється не тільки полімер, а й шар цинку. Як наслідок, Ви отримаєте іржаві патьоки, що виникли внаслідок бурхливого процесу корозії.

Бо все ж таки слід різати металочерепицю? Правильним вибором будуть ножиці чи ножівка по металу. У деяких випадках (наприклад, при необхідності зробити скіс) використовують ручну електропилу з твердосплавними зубами. Тирса, що утворилася під час нарізки, слід акуратно змісти, намагаючись не пошкодити шар полімеру.

Спроба заощадити на теплоізоляції – товщині та якості

Для України стандарт товщини теплоізоляції для мансардних покрівель – 150-200 мм. З досвіду експлуатації рекомендується не обмежуватися мінімальною товщиною, а краще укласти утеплювач із запасом – зайвим він точно не буде. Приміщення в мансарді не будуть перегріватися влітку і остигати взимку, згодом додаткові вкладення в теплоізоляцію на етапі монтажу покрівлі з лишком перекриються заощадженими коштами на опаленні та кондиціонуванні приміщення. До того ж товстий шар теплоізоляції також краще гасить звук, що, наприклад, у випадку з металочерепицею дуже актуально.

У спробах заощадити багато хто обмежується товщиною в 100 мм, вважаючи, що цього достатньо або “і так зійде”. Чим погано подібна неувага до власної покрівлі?

На утеплювач покладається кілька завдань, і це не тільки збереження температурного режиму, а й мінімізація попадання в покрівельний покрівель кондесата. Конденсат, що потрапив у шар утеплювача, знижує його теплозберігаючі властивості. Волога починає стікати по пароізоляції, утворюються протікання. Найчастіше власники таких покрівель штовхають провину на саме покрівельне покриття, і їм і на думку не спадає, що всьому виною їхня економія на утеплювачі.

Вологість, тепло та відсутність світла є благодатним ґрунтом для утворення плісняви. Як результат, страждають крокви, решетування та вся внутрішня частина покрівельного покриття. Єдиним варіантом виправити ситуацію є повна заміна усієї конструкції.

Яким буде правильний вибір? Це сукупність якісної гідроізоляції, достатньої товщини утеплювача та вентильованих зазорів для забезпечення належної циркуляції повітря. Саме таким чином досягається температурний режим, необхідний здорового функціонування покрівельної конструкції.

Застосування монтажної піни для заповнення стиків та порожнеч

Монтажна піна – дуже гарний матеріал, що застосовується для теплоізоляції та заповнення порожнин. Проте абсолютно непридатний при монтажі металочерепиці. Застосування монтажної піни – вірна ознака недбалості та дилетантства.
монтаж металочерепиціІноді недосвідчені покрівельники намагаються закласти піною місця примикання димоходів і труб – щоб не возиться з припасуванням металу і гідроізоляцією примикання за технологією. Застосування монтажної піни в таких місцях особливо небезпечно. , і за короткий час темніє, втрачає свою структуру та властивості, просто викрашується.З іншого боку, гарячі димарі теж є небезпечними сусідами для монтажної піни.

Для заповнення порожнеч між ковзаном та інших місцях, куди можливе задування снігу чи сміття, застосовується спеціальний ущільнювач. Застосування піни в таких випадках заважає правильному функціонуванню матеріалів, і безповоротно псує їх.

Покрівельні роботи, що виконуються некваліфікованими монтажниками.

Як і будь-яка інша справа, монтаж металочерепиці потребує певного досвіду та навичок. Зупинити від спроби заощадити на праці монтажних бригад може той факт, що гарантії, що надаються виробниками та продавцями металочерепиці, не поширюються на випадки неякісного монтажу. Розчарування від низької якості триватиме набагато довше ніж радість від низької ціни.

Трохи статистики: перемонтаж неякісно зібраних покрівель становить 50% від усіх робіт, що виконуються кваліфікованими монтажними бригадами. Просто подумайте про це, коли вибиратимете підрядника.

Компанія “Сучасна покрівля” професійно, якісно, в обумовлені терміни з гарантією виконає покрівельні роботи будь-якої складності. Замовити монтаж металочерепиці в Миколаєві ви можете в офісі компанії Сучасна покрівля” – м. Миколаїв, вул. Пушкінська, 19 або за телефонами 0512-47-54-47, 0512-72-12-22

Меню