Завод-виробник Доставка по Україні

Надбудова мансардного поверху

У цій статті представлений практичний досвід реконструкції старого будинку з надбудовою мансардного поверху.
Ймовірно, для багатьох таке питання може бути актуальним, тому що в Україні зараз дуже велика кількість житлового фонду у вигляді одноповерхових приватних будинків, які були побудовані ще 30 – 60 років тому. Найчастіше вони не влаштовують своїх власників або нових господарів площею, висотою стелі, плануванням, мають непривабливий зовнішній вигляд. З іншого боку, знайти в уже обжитому районі порожню ділянку під будівництво з нуля дуже складно, а купувати будинок, потім його повністю зносити і будувати абсолютно новий багатьом може виявитися не по кишені. У такій ситуації надбудова мансардного поверху може виявитися зручним і вигідним рішенням. Економиться час будівництва, такий вибір буде, напевно, дешевше, ніж повний знос будинку і будівництво нового з нуля. Крім того, приміщення в мансарді мають незвичайну геометрію простору, в них можна створити неординарний інтер’єр, що вигідно відрізнятиметься від стандартних, кубічних, приміщень.
Отже, розглянемо на прикладі, як зі старого будинку можна зробити щось нове і цікаве. Дому, який послужив основою, на момент початку реконструкції було вже близько 60 років. Зрозуміло, зовнішній і внутрішній вигляд не викликали ніяких позитивних емоцій

Дом до реконструкции

Головні мінуси: низькі стелі, незручне планування, убогий зовнішній вигляд. Але були і позитивні моменти. Стіни з каменю товщиною 55 см. Без тріщин і фундамент закладений глибоко, відсутність будь-яких деформацій за такий довгий термін служби – фактори, які говорили на користь міцності старого каркаса. Було вирішено на старий перший поверх надбудувати мансардний.

Демонтаж шифера

В першу чергу, демонтували старий шифер, стару кроквяну систему, і перекриття, зроблене по-старому (по дерев’яних балках і підшивці – шар утеплення з очерету і зверху шар глини).
Зрозуміло, всередині були знесені всі простінки і оббита стара штукатурка. Потім старі маленькі віконні прорізи були збільшені, старі перемички над ними демонтовані (в результаті вікна вийшли в висоті 1700/2000 мм. – чималі). Потім по всьому периметру старих стін була змонтована опалубка 550х200 мм. і залитий монолітний залізобетонний пояс. Це дозволило скріпити старий каркас і рівномірно розподілити навантаження майбутнього мансардного поверху. Все, що надбудовується вище, намагалися зробити максимально легким, щоб не перевантажувати старий фундамент. Тому фронтони та щипцові (бічні) стіни мансарди було вирішено викласти з газобетону. Але на них лягає все навантаження покрівлі з утеплювачем, тому необхідно забезпечити їх високу міцність. Особливо критична міцність щипцевої стіни, тому що її може видавити назовні тяжкість покрівлі. З іншого боку, йти по шляху збільшення товщини і заливки ще одного монолітного пояса під покрівлю не хотілося, тому що все це додаткова маса, в даному випадку небажана. Тому було вирішено змонтувати суцільний металевий каркас по периметру – досить легкий і міцний, до того ж швидше ніж кладка + бетонування, що було теж важливо, тому що насувалася зима.

Металлический каркас под кровлю

Стійки зі сталевої профільної труби 50х100 мм. залили прямо в бетонний пояс, потім обварили поясом по периметру, і встановили коньковий брус. Вийшов металевий скелет мансардного поверху, який, до речі, дуже спростив потім монтаж кроквяної системи.

Металевий каркас під покрівлю

Далі фронтони та щипцові стіни заклали газобетонними блоками товщиною 200 мм., І приступили нарешті до монтажу покрівлі. Встановили крокви з бруса 50х200 мм. (Весь лісоматеріал на покрівлю попередньо був оброблений вогне- та біозахисним засобом). Змонтували каркас звисів покрівлі (після обробки ширина облямівки – 50см.). Потім змонтували всередині пароізоляцію (фольговану, з тепловідбиваючим ефектом), внутрішню обрешітку, поклали 200 мм. базальтової вати Техноніколь Роклайт і відразу ж встановили зверху супердифузійну мембрану в якості гідроізоляції. На цьому етапі мансарда всередині набула такого вигляду:

Монтаж мансарды

Далі – установка обрешітки, мансардних вікон Fakro, підшивка звисів і лобових планок. Нарешті, прийшла черга монтувати металочерепицю. Металочерепиця була обрана як покрівельне покриття ще до початку реконструкції. Крім надійності, красивого зовнішнього вигляду і кращого співвідношення ціна – якість, одним з визначальних чинників стала найнижча вага з усіх покрівельних матеріалів. Тому такі матеріали, як керамічна черепиця, навіть не розглядалися. З усього різноманіття виробників вибір зупинили на Ruukki, профіль – Monterrey, покриття – Purex, колір – шоколад. І ось металочерепиця змонтована:

Покрівля з металочерепиці

За два місяці проведені всі демонтажні роботи, зведений каркас мансарди, змонтовано дах, встановлено вікна. До Нового Року коробка готова – тепер морози не страшні.

Покрівля з металочерепиці

Усередині перекриття другого поверху зроблено у вигляді двотаврових балок 200 мм. з кроком 1200 мм., по ним зроблено попередню підлогу з будівельної дошки товщиною 30 мм. (Надалі по ній була настелена чистова підлога з соснової дошки для підлоги 32 мм. Вийшло гарно і екологічно, а найголовніше – мінімальна вага такого перекриття). Внизу з профільного каркаса до перекриття кріпиться гіпсокартонна стеля першого поверху, в самому перекритті покладений шар мінеральної вати для звуко- та тепло- ізоляції. Далі триває обробка мансарди зсередини. Монтується профільний каркас для гіпсокартонної стелі та простінків. Після закінчення монтажу покрівлі залишилася зайва базальтова вата. Було вирішено використовувати її всередині мансарди для додаткового утеплення – поклали під каркас для гіпсокартону. У підсумку в кімнатах мансарди товщина утеплювача виявилася 300 мм., Для коридору докупили мінвати 50 мм., там вийшло 250 мм., і, як показала експлуатація, додатковий шар виявився не зайвим.

Оздоблення мансарди зсередини

Найбільш трудомістким виявилося обробити скоси мансардних вікон гіпсокартоном, щоб, за технологією, нижній скіс стояв вертикально, верхній – горизонтально. Під мансардними вікнами, як і належить, встановили батареї (на фото видно ніші, заготовлені під радіатори)

Оздоблення мансардних вікон

Потроху починають вимальовуватися контури приміщення мансарди:

Оздоблення мансарди зсередини

Тим часом зовні будинок утеплили пінопластом товщиною 100 мм. і обробили штукатуркою. Заключний етап – встановили водостік Profil.

Покрівля з металочерепиці

У підсумку з старого похмурого житла, в результаті реконструкції та надбудови мансардного поверху, вийшов симпатичний сучасний і комфортний будинок.

Надбудова мансардного поверху

Загальна площа будинку після реконструкції – 145 м2, площа мансарди – 44 м2, час будівництва від початку демонтажу до заселення – 8 місяців.
Сподіваємося, досвід, описаний в цій статті, буде корисний Вам при реконструкції чи будівництві.

Компанія “Сучасна покрівля” професійно, якісно, ​​у встановлені терміни і з гарантією виконає комплекс покрівельних послуг. Замовити покрівельні роботи будь-якої складності в Миколаєві та Одесі Ви можете в офісах компанії “Сучасна покрівля”:

  • м. Миколаїв, вул. Пушкінська, 19. Тел.: 0512-47-54-47, 067-776-74-07
  • м. Одеса, вул. Успенська, 129 (кут Щепний провулок). Тел.: 098-75-75-505, 048-77-55-505
Меню