Завод-виробник Доставка по Україні
  • Українська
  • English
  • Русский

Обробка деревини для кроквяної конструкції

Протигрибкова, протипожежна і біообробка є найбільш поширеними методами захисту деревини від біологічної корозії і впливу вогню, а також збільшення міцності матеріалу.
ОгнебиозащитаЯким чином слід обробляти кроквяну конструкцію, щоб захистити її від шкідливих факторів? Перш за все, необхідно вибрати відповідний засіб. Це повинен бути повністю розчинний у воді рідкий концентрат, який не містить сполук миш’яку і хрому. Слід уважно стежити за тим, щоб консистенція була незмивною, тому що закріплення її складових в деревині є дуже важливим. Добре підібраний імпрегнат повинен успішно функціонувати в якості захисного засобу від руйнівних деревину біологічних факторів – впливу мікроорганізмів, грибків і комах. Якщо необхідний додатковий захист кроквяної конструкції від вогню, після укладання покрівельного покриття методом розпилення слід нанести на неї протипожежний концентрат. Поверхнева обробка (імпрегнація) деревини здійснюється двома способами:

• занурення в захисний розчин;

• розпорошення пульверизатором і нанесення пензлем (валиком)

Поверхневе просочення деревини  – метод занурення

Деревина занурюється в спеціальну ванну, наповнену захисним розчином. Сам розчин може бути холодним (температура навколишнього середовища) або ж гарячим (при 50-60 ° С). Існує також контрастний спосіб імпрегнації, при якому деревину спочатку занурюють в гарячий розчин, а потім швидко переміщують в холодний розчин тієї ж концентрації. Раптове охолодження призводить до збільшення капілярного всмоктування. Цей метод може просочити деревину до рівня 20% вологості.

Час просочення

Раніше було прийнято розділяти способи просочення за допомогою занурення на тривалі і короткі (від декількох днів в «холодній ванні» до 15-120 хвилин в «гарячій») терміни. Однак, сьогодні рідко хто обробляє деревину по кілька днів поспіль. Сучасні засоби просочення набагато ефективніші, ніж їх попередники. Якщо необхідно, щоб деревина була просякнута на максимально можливу глибину, використовуються спеціальні пристрої, що дозволяють проводити процес імпрегнації під тиском. У будь-якому випадку, виробник того чи іншого засобу для просочення повинен чітко вказати в інструкції по застосуванню, яким саме способом і наскільки довго за часом ним повинна бути оброблена деревина.

Вологість деревини

Вологість деревини, як відомо, впливає на час і якість просочення. Чим вологіше деревина, тим вона краще просочиться. Якщо Вам необхідно просочити деревину вище рівня природного рівня насичення волокна (для сосни це 28-29%), можна використовувати більш концентровані розчини або збільшити час перебування деревини в «ванні».

Просочення кроквяної системи

Метод занурення може бути з успіхом використаний для просочення елементів кроквяної конструкції. Цей спосіб практикується багатьма будівельними компаніями. Єдине обмеження в цьому випадку – розміри резервуара, що використовується для занурення – адже крокви є досить габаритними конструкційними елементами.Обработка стропильной конструкции

Обприскування, розпилення, нанесення

Цей метод відрізняється простотою і дешевизною, крім того, таким способом можна проводити просочення вже зведених конструкцій. Однак, ефективність такого способу невелика – проникнення розчину в деревину становитиме всього лише кілька міліметрів. Ще одним негативним моментом при обприскуванні є той факт, що приховані елементи готової конструкції не можуть бути ефективно оброблені. Крім того, багато хто використовує менш концентрований розчин або наносять на деревину недостатня кількість шарів просочення в цілях економії. Результат – погана захищеність деревини, яка може привести до найбільш негативних наслідків.
Завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо кількості та способу застосування просочення: не погоджуйтеся на нанесення 2-3 шарів просочення (досить поширена практика), в той час коли потрібно 5 або 6.

Компанія “Сучасна покрівля” професійно, якісно, в обумовлені терміни, з гарантією виконає комплекс покрівельних послуг. Замовити покрівельні роботи будь-якої складності в Микодаєві та Одесі ви  можете в офісах компанії Сучасна покрівля”:

  • м. Миколаїв, вул. Пушкінська, 19. Тел.: 0512-47-54-47, 067-776-74-07
  • м. Одесса, вул. Успенська, 129 (кут Щепний провулок). Тел.: 098-75-75-505, 048-77-55-505
Меню