Монтаж і облаштування покрівлі – важливий і досить складний захід. Від того, наскільки грамотно та професійно буде зроблено розрахунок, виконано проект, обрано матеріали та зроблено окремі конструктивні частини покрівлі, зрештою залежить якість даху будинку. У нашій статті ми розповімо про те, що таке покрівля розжолобка і якою є її роль у функціональності крові.
Ендови – це найголовніший конструктивний елемент всього покрівельного простору. По суті, розжолобка – елемент покрівлі, що є внутрішнім кутом (своєрідний лоток), який розташований на стику схилів покрівлі.
Розжолобок покрівлі (розжолобок) Найважливіша функція розжолобків – це допомога у відведенні атмосферних опадів з покрівельного простору. Завдяки своєму пристрою розжолобка з одного боку сприяє відведенню води, з другого боку – в даному місці найбільше навантаження на покрівельну систему, оскільки розжолобка є найчутливішим місцем до води. Тому так важливо приділити особливу увагу її монтажу та ретельній герметизації. За розжолобком буде відводитися вся вода з покрівлі протягом терміну її експлуатації.
Невелика порада: для облаштування розжолобка найкраще застосувати оцинковану сталь з полімерним покриттям. Цей матеріал продовжить термін експлуатації її та, відповідно, всієї покрівлі. Найчастіше розжолобки виготовляють у вигляді планок з листа металу. Залежно від конструктивних особливостей, розрізняють:
Планку розжолобка нижньої встановлюють при стиках, що утворюються негативними кутами. Її основна мета – захистити підпокрівельний простір від попадання вологи через стик. Планку розжолобка нижньої встановлюють ще до того, як приступають до укладання покрівельного матеріалу, наприклад, профнастилу чи металочерепиці. Основне призначення планки розжолобка верхньої – декоративна функція. Вона надає стикам двох скатів естетично гарного вигляду. Образно кажучи, в даному випадку розжолобка формує остаточний зовнішній вигляд покрівлі. Планку розжолобка верхньої кріплять після укладання профнастилу або металочерепиці.
Невелика порада: особливо ретельно вибирайте місце кріплення розжолобка, щоб виключити пошкодження середньої частини нижньої розжолобка. Кріпити її найкраще покрівельними шурупами. Для того щоб виключити можливі протікання в місцях монтажних стиків, потрібно використовувати спеціальні шари підкладки. Основні типи розжолобків: – Закрита. – Відкрита. – Переплетена. Їхня конструктивна відмінність полягає в тому, як стикаються, з’єднуються і переплітаються панелі покрівельних скатів.
Монтаж розжолобка розжолобка
Першочергове завдання при монтажі розжолобка – встановити решетування. Вона повинна мати суцільну будову в місцях стиків двох скатів покрівлі, причому по обидва боки. Уздовж дерев’яного жолоба слід прокласти гідроізоляційний шар. Це убезпечить весь підпокрівельний простір від проникнення вологи. У тому випадку, коли розжолобка покрівлі має горизонтальні стики, потрібно виконувати нахльостування 100 мм і більше. Якщо кут ската більш плоский, рекомендуємо встановлювати додатковий шар.гідроізоляції.
Нехтувати облаштуванням додаткового гідроізоляційного шару не можна, оскільки в подальшому це обернеться виходом розжолобка з ладу та необхідності її ремонту, як і необхідності ремонту самої покрівлі. Важливо знати: якщо Ви вибрали в якості покрівельного матеріалу металочерепицю, то обов’язково використовуйте ущільнювач, що сам розширюється. Жоден дах, який має більш складне конструктивне рішення, не обходиться без облаштування розжолобка. Тому так важливо виконати розжолобок відповідно до правил її монтажу. Так, при облаштуванні даху з крутим схилом, потрібно застосовувати як закриту, так і переплетену розжолобка. Вибір виду розжолобка також залежить і від того, яким покрівельним матеріалом буде накритий дах.
Облаштування гідроізоляційної системи розжолобка Важливо врахувати, що конструктивною особливістю закритої та переплетеної розжолобка є обов’язкове облаштування гідроізоляційного додаткового шару. А це – фінансові витрати. При облаштуванні розжолобка відкритого на самому даху встановлювати додатковий шар гідроізоляції немає необхідності. Це видно з конструкції відкритої розжолобка – опади на ній не накопичуються, а дуже швидко ліквідуються.
Невелика порада: для відкритої розжолобки встановлюють гідроізоляційну систему за звичайною технологією, яку застосовують при облаштуванні скатних дахів. Фахівці рекомендують спочатку укласти на дах перший ряд покрівельного матеріалу до нижнього кінця розжолобка і лише після цього приступати до встановлення її гідроізоляційного шару. Наразі в інтернеті багато будівельних сайтів, де досвідчені фахівці діляться своїми секретами. Більшість забудовників розуміють, що окремі конструктивні частини покрівлі вимагають не лише практичних будівельних навичок, а й теоретичних знань. Тому розжолобок покрівля – питання, що найчастіше задається. Більшість фахівців єдині на думці: довіряти облаштування розжолобка потрібно професіоналам. Якщо Ви зважилися виконати монтаж покрівлі самостійно, не нехтуйте порадами фахівців – собі дорожче.
Компанія “Сучасна покрівля” професійно, якісно, у встановлені терміни та з гарантією виконає комплекс покрівельних послуг. Замовити покрівельні роботи будь-якої складності в Миколаєві та Одесі Ви можете в офісах компанії ”Сучасна покрівля”: