Завод-виробник Доставка по Україні

7 Серйозних помилок під час виконання покрівельних робіт

Правильне укладання покрівельних матеріалів не тільки забезпечує привабливість заміського котеджу або приватного будинку, але й створює комфорт та затишок. Для того, щоб заощадити кошти, багато хто намагається виконувати покрівельні роботи самотужки. У більшості випадків це призводить до марної витрати сил і часу, оскільки для якісного виконання покрівельних робіт потрібні спеціальні знання та досвід.

Можливі помилки

Перш ніж приступити до виконання покрівельних робіт потрібно підготувати креслення. Надійність та тривалість експлуатації покрівлі залежать від того, наскільки грамотно було розроблено конструкцію. Тут важливо все: ухил скатів, розрахункове вітрове навантаження, характеристики міцності використовуваних матеріалів, багато іншого.

Монтаж металочерепиці

 

Одна з найпоширеніших помилок при монтажі покрівлі – помилкові розрахунки на міцність, а також неправильний вибір конструкції. Підбір матеріалу також має значення. Також при роботі з різними видами покрівлі необхідно докладно знати технології укладання. В іншому випадку добитися герметичності та довговічності неможливо.

Спеціалісти компанії “Сучасна покрівля” мають великий досвід роботи, успішне виконання замовлень різної складності. Тому для тих, хто вирішив самостійно покрити дах, ми склали перелік найчастіших помилок при укладанні покрівлі.

1. Ненадійна фіксація матеріалу

Одна з найпоширеніших проблем. Неправильне розташування або недостатнє зусилля затягування кріпильних елементів (саморізів, цвяхів) неминуче призведе до перебігу даху. Крім того, прогин настилу може спричинити мимовільне вилучення кріплення, а потім пошкодження окремих елементів покрівлі.

2. Неправильне укладання першого ряду

Якщо окремі фрагменти бітумної черепиці розташовуються над шаховому порядку, перебіг даху стає неминучим. Ще один наслідок такої помилки — гниття кінців крокв, інших несучих елементів.
Якщо розібрати настил неможливо, вирішіть проблему за допомогою прокладок з листової оцинкованої сталі, які підкладають у місця стикування.

3. Помилки під час проектування

Усунути помилки, допущені розробки конструкції даху, складно. Найчастіше можна зіткнутися з такими недоліками проекту:

  • неправильне розташування розжолобків та жолобів;
  • невдале розташування слухових вікон;
  • неправильний монтаж димарів;
  • невиправдано складна конфігурація даху.

Фото - складна конструкція покрівлі

Якщо на стадії проектування таких помилок було допущено, не варто впадати в паніку. Своєчасні ремонтні роботи дозволять усунути більшість проблем. Однак до розробки проекту потрібно ставитись з особливою увагою. Найкраще довірити цю роботу фахівцям.

4. Ненадійна гідроізоляція

Навіть при правильному укладанні покрівельного матеріалу, порушення цілісності гідроізоляційного шару може призвести до перебігу даху. Найчастіше протікання відбувається в місцях розташування димоходів, установки кондиціонерів або по периметру слухових вікон.
Щоб уникнути протікання покрівлі, особливу увагу потрібно приділити виготовленню та монтажу відливів, фартухів. У місцях встановлення цих елементів найімовірніше поява протікання. У цегляній кладці доцільно за допомогою болгарки зробити спеціальні штроби для надійного кріплення фартухів, відливів. Щелі, що залишилися, закладають герметиком або цементно-піщаним розчином.

5. Встановлення додаткового обладнання

При монтажі кондиціонерів, супутникових антен, флюгерів та інших пристроїв недосвідчені виконавці часто ушкоджують покрівельний настил. Використовуйте спеціальні шурупи з гумовими прокладками для попередження протікання в місцях встановлення.

6. Неякісне перекриття розжолобків

У внутрішніх кутах даху часто накопичується волога. Використання полімерних плівок для герметизації стиків дозволяє забезпечити якісну гідроізоляцію протягом 5-10 років. Щоб продовжити термін служби покрівлі, використовуйте фартухи з оцинкованої сталі.

7. Погана стиковка

Зазори та щілини між окремими елементами покрівлі призведуть до протікання. Щоб запобігти протіканню, під час укладання покрівельних матеріалів дотримуйтесь інструкцій заводу-виробника. При встановленні фартуха не перекривайте клеючий шар гідроізоляційної плівки.

Влаштування покрівлі – один з найбільш значних етапів у будівництві приватного будинку, котеджу. Від надійності та довговічності даху залежать не лише естетичні характеристики будівлі, а й комфорт господарів. З огляду на всю складність монтажу краще довірити покрівельні роботи професіоналам.

Можливо, вас зацікавлять:

Меню