Завод-виробник Доставка по Україні

Гарний дах – гарантія довговічності будинку

Post 16 of 118

Доброї доби, шановні читачі нашого блогу. У минулій статті “Мансардне приміщення – основні недоліки” ми говорили з вами про основні недоліки, які варто враховувати при облаштуванні мансардного приміщення. Сьогодні мова піде про особливості вибору покрівлі та специфіку встановлення даху для будинку. Добротний будинок прослужить багато років, якщо в ході будівництва дотримуватись існуючих норм. Хороша покрівля захистить мешканців від опадів. Крім того, не знадобиться додаткових засобів для ремонту різних конструкцій будівлі.

Вибираємо оптимальний вигляд покрівлі

Кровля для домаЗалежно від регіону та умов експлуатації даху віддають перевагу найбільш прийнятний варіант. В одних випадках добре підійде скатний дах. Завдяки укосу забезпечується стік дощової води, створюються оптимальні умови обмеження снігового навантаження. При цьому потрібно мати на увазі, що незалежно від кількості нахилів зберігається максимальна функціональність покрівлі.
Розглядаючи варіанти можливих конструкцій, фахівці відзначають універсальність завжди популярного двосхилого даху. При досить високій надійності конструкції не знадобиться дуже багато коштів. Один з найважливіших моментів у будівництві покрівлі – монтаж кроквяної системи. До решетування кріплять за спеціальною технологією покрівельний матеріал.
Архітектори відзначають простоту двосхилим даху. Коли будинок являє собою в плані квадрат, оптимальним буде чотирисхилий дах-пірамідка. Вибір найбільш підходящої конструкції визначається основними критеріями:

  • витримування значних навантажень;
  • естетичність;
  • доступність цін тощо

Щоб не помилитися щодо передбачуваного навантаження, проектувальники роблять відповідні розрахунки, причому передбачається оптимальний запас. Приймаючи рішення, фахівці беруть до уваги крок кроквяної конструкції. Не менш важливо визначитися з перетином і конструкцією решетування.
Мансардний дах надає можливість мати додаткове житлове приміщення. Витративши кошти на ускладнення конструкції, вирішують проблему збільшення площі будівлі. У мансарді розкоси та стійки розташовуються над стелею, а теплоізоляційний шар розташовується прямо під дахом. Фахівці також відзначають необхідність монтування обрешітки із зовнішнього боку, у свою чергу кроквяну конструкцію посилюють. Один з можливих варіантів – збільшення кількості крокв, інший спосіб – використання металевих систем.
Зростаюча популярність плоских дахів пояснюється їх унікальними можливостями. У сучасному будівництві стало модним розміщувати на покрівлі невеликий басейн. Серед інших варіантів:

  • спортивний майданчик;
  • солярій;
  • квітник.

Оригінальні рішення можливі навіть у регіонах із досить холодним кліматом. Достатньо облаштувати системи знімних навісів, здатних захистити від опадів, щоб не мати проблем під час дощу чи снігу. Тому власники заміської нерухомості гідно оцінюють можливості, що надаються.
Похмура архітектура минулих років відходить у минуле. Плоский дах сьогоднішнього дня може бути оригінальним та виразним. Урізноманітнюють її зовнішній вигляд за допомогою прозорих скляних конструкцій. Спеціальні ліхтарі створюють у будинку додаткове освітлення.

Безпека покрівлі: які елементи вирішують проблему

Монтаж покрівлі завершується роботами із забезпечення безпечної експлуатації даної частини будинку. Для оптимального доступу до неї застосовуються спеціальні захисні деталі, завдяки яким виключаються нещасні випадки.
Снігозатримувачі на дахСпецифічні конструкції захищають людей від падінь. Покрівельні аксесуари виконують у вигляді спеціальних конструкцій для утримання снігу. У певних умовах доцільна установка містків і сходів. на покрівлі необхідних робіт.
Завдання снігозатримувачів – не давати снігу сповзати з даху. У зимовий час такий елемент може відіграти важливу роль, тому що не станеться нещасного випадку з мешканцями та гостями будинку. Не буде пошкоджено машину снігом або льодом, що впав з даху.
Що стосується спеціальних містків, встановлюють сучасні конструкції, що сприяють безпечному пересування по даху. При цьому передбачаються всі моменти, зокрема нахил залежно від форми даху. В результаті досягається подвійний ефект: не травмуються працівники та не псується покрівельне покриття. Правильно встановлені містки запобігають небажаним наслідкам.

Меню